ТОВ "Сумиоблавтотранс"

м. Суми вул.С.Бандери, 40

 
 

Сумське обласне об`єднання автостанцій створене в 1969 році наказом Міністерства транспорту, після кількох реорганізацій набуло статусу ТОВ "Сумиоблавтотранс". У склад ТОВ "Сумиоблавтотранс" входить 17 структурних пiдроздiлiв, якi надають послуги по перевезенню пасажирiв у примiському i мiжмiському сполученню та знаходяться на територiї районiв Сумської областi.

Генеральний директор: Тертишний Микола Михайлович – відомий в Україні автомобіліст. Професійний стаж роботи – 40 років. Чотирнадцять років очолював Сумське обласне управління (ТВО) автомобільного транспорту. За цей період автопідприємства Сумщини отримали значний розвиток своєї інфраструктури. Активний учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (ліквідатор 1-ої категорії). Нагороджений орденом «Знак пошани». Дійсний член Транспортної академії України. Заслужений працівник транспорту України. Сьогодні – генеральний директор ТОВ «Сумиоблавтотранс».

Становлення автостанційного обслуговування на Сумщині відноситься до 60–80-х років, коли було сформовано мережу автостанцій в області. Це були в основному будівлі павільйонного типу, які не відповідають вимогам сьогоднішнього дня щодо забезпечення збереження теплових та енергетичних ресурсів. Такі споруди відповідно будівельних норм через 30 років експлуатації потребують реконструкції або капітального ремонту.
Істотні зміни сталися на пасажирському автотранспорті після відомої кризи кінця 90-х років. Відновлення та розширення автобусної мережі, поповнення парку пасажирських перевізників комфортабельними автобусами потребують відповідних перетворень і в автостанційному обслуговуванні населення. Колектив ТОВ «Сумиоблавтотранс» визначив, що головними пріоритетами в організації автостанційного обслуговування є удосконалення автостанційної мережі, створення комфортних умов для пасажирів та пасажирських перевізників.
Протягом кількох десятиліть в області не приділялось належної уваги вибору місць розташування автобусних станцій. В основному це місця дислокації транспортних вузлів – аеропортів, залізничних вокзалів, котрі, як правило, знаходяться у віддаленості від центральних частин населених пунктів, ринків та державних установ. У разі відсутності міського пасажирського автотранспорту в населеному пункті, а в більшості випадків і при наявності його, автобуси приміського і міжміського сполучень з автостанцій відправляються напівзаповненими, а решта пасажирів здійснюють посадку в автобуси на стихійних зупинках поза автостанціями.
Для вирішення цієї проблеми на Сумщині за поданням ТОВ «Сумиоблавтотранс» затверджена Програма розвитку автотранспорту, де передбачено будівництво, додатково до діючих автостанцій, касових пунктів в місцях масового накопичення населення. На сьогодні уже функціонують касові пункти в містах Ромни, Шостка. В 2005 році завершено будівництво автостанції в центрі міста Путивль. На її будівництво було освоєно 795 тис. грн. капіталовкладень. Замість колишньої будови, розташованої на околиці міста, введено в експлуатацію автостанційний комплекс із зручними платформами для відправлення автобусів з навісами. До послуг населення – затишна зала для пасажирів. Обладнане автономне опалення. Розташування автостанції поблизу ринку забезпечило поліпшення якості обслуговування населення в пасажирських перевезеннях, зросли обсяги перевезень при майже стабільному рівні по відправленню автобусів.
Спільними зусиллями управлінь Головавтотрансінспекції, Державтоінспекції, державного підприємства «Автотранссервіс» в Сумській області в основному припинено перевезення пасажирів на маршрутах регулярного сполучення поза автостанціями.
ТОВ «Сумиоблавтотранс» проводить послідовну роботу, направлену на підвищення комфортності автостанцій. За останні 5 років на розвиток виробничої бази автостанцій освоєно 4,5 млн грн. капіталовкладень. Проводиться поетапна реконструкція автовокзалу «Суми», яку планується закінчити в 2015 році. Загальна вартість реконструкції становить більше 6 млн грн. Станом на 1 січня 2008 року освоєно 1 млн грн. капіталовкладень. Реконструйовано платформи відправлення автобусів та перони для пасажирів, квиткові каси, диспетчерську, кімнати короткострокового відпочинку водіїв. Всього по області із 17 автостанцій, на 12 проведена реконструкція або капітальний ремонт будівель, на 6 автостанціях реконструйовано платформи відправлення автобусів, на 14 автостанціях обладнано автономне опалення з переведенням топкових на природний газ.
Автостанції ТОВ «Сумиоблавтотранс» обслуговують 10 міжнародних, 237 міжміських та 346 приміських маршрутів. Щоденно автостанційними послугами користуються майже 15 тис. пасажирів, з платформ автостанцій відправляється 2,5 тис. автобусів. Активне співробітництво автостанцій з пасажирськими перевізниками, злагоджені дії з Сумською обласною державною адміністрацією дають позитивні результати праці. Уже в 2006 році обсяг пасажирських перевезень досягнув рівня 1993 року, коли було зафіксовано максимальний рівень пасажиропотоку з автостанцій області.
За досягнення високих показників в організації автостанційного обслуговування населення, високу ефективність виробництва за підсумками загальноукраїнського проекту «Україна транспортна» колектив ТОВ «Сумиоблавтотранс» визнаний лідером транспортної галузі та нагороджений Дипломами в 2003, 2005 та 2007 роках.
Досягнення високих показників у праці, нагороди – це результат кропіткої роботи колективу автостанцій в якості посередника між пасажирами та пасажирськими перевізниками по забезпеченню регулярного автобусного сполучення.